wtorek, 15 maja 2012

Niefortunna trasa Niechęci (17.05 - 14.07)

fot. Jan Zamoyski / Czułość

Debiutująca i niepokorna jazzowa formacja Niechęć wyrusza w swą pierwszą trasę koncertową po Polsce (i nie tylko), by promować niedawno wydany album ,,Śmierć w miękkim futerku”. Po staniu się miejską legendą Warszawy, za sprawą abordażu na scenę podczas zamknięcia legendarnego klubu Akwarium, wyruszają na podbój kolejnych miast. Muzycy uwielbiają działać pod prąd, ustawiając sobie koncerty w najmniej dogodnych terminach. Rywalizowali już o uwagę publiczności Open’era z samym Princem, teraz będą konkurować między innymi z Selector Festivalem, juwenaliami czy darmowym plenerem Pauli i Karola. Czy wyjdą z tego obronną ręką będzie można przekonać się w następujących miastach:


17.05 – Wrocław – Firlej
18.05 – Bydgoszcz – MÓZG
24.05 – Sopot – SPATiF
27.05 – Łódź – Teatr Mały przy Manufakturze
31.05 – Poznań – Fabrika
01.06 – Kraków – Magazyn Kultury
29.06 – Gdańsk – Fląder Festiwal
14.07 – Kopenhaga – Copenhagen Jazz Festival

Niechęć to zupełnie nowy głos na polskiej scenie alternatywnej. Ich muzyka odwołuje się do bogatej tradycji rodzimego jazzu, zarazem odważnie i bezkompromisowo poszerzając ją o rockową psychodeliczność i nastrojowość rodem z muzyki filmowej. Tę żywiołową eklektyczność docenili już m.in. organizatorzy Open’er Festival 2011, zapraszając zespół do występu na scenie eksperymentalnej. Grupa została również wyróżniona przez redaktora radiowej Trójki Piotra Stelmacha jako jeden z trzech najciekawszych zespołów roku. Otrzymali specjalną nagrodę audycji Offensywa De Luxe, przy okazji dając popisowy koncert w trójkowym Studio im. Agnieszki Osieckiej.

3 kwietnia 2012 r. nakładem Wytwórni Krajowej ukazał się ich debiutancki album ,,Śmierć w miękkim futerku” i jak dotąd spotkał się on wyłącznie z pozytywnymi recenzjami. Jego dodatkowym atutem jest najwyższej klasy produkcja, za którą odpowiada Sebastian Witkowski, znany ze współpracy z takimi artystami jak Tomasz Stańko czy Aga Zaryan. Wydawnictwo promuje kompozycja ,,Taksówkarz”, do której powstał animowany teledysk Michała Żabko-Potopowicza.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja apeluje: nie gryź, a jeśli już musisz, to inteligentnie. Zastrzegamy sobie prawo do wycięcia Twojego komentarza, szczególnie jeśli będzie zawierał bluzgi. Prosimy, nie pisz jako Anonimowy, jakoś się podpisz. Miłego dnia.