poniedziałek, 10 grudnia 2012

Co warto wiedzieć po tym tygodniu (3 XII - 9 XII)


Dzisiaj wyjątkowo audiowizualnie. Miłego oglądania!


Hemp Gru ogłasza zakończenie działalnościCrab Invasion: Caps 


Crab Invasion prezentują nowy singiel zapowiadający ich debiutancki album. Razem z "Caps" lubelsko-warszawski zespół wylatuje chwilowo poza orbitę gitarowego Indie znanego z dotychczasowych nagrań i kieruje się w stronę lat 70 i początku 80. Rozszerzona paleta środków wyrazu przywołuje ducha funku i disco, a niejednorodna struktura utworu nadaje mu progresywno popowy sznyt. Współproducentem piosenki został znany m.in. z formacji Afro Kolektyw i Newest Zealand Remek Zawadzki, który zagrał w niej również gościnnie na wibrafonie.

Fabularny klip do utworu zrealizowany przez Wiktorię Wojciechowską to "środkowoeuropejskie blaxploitation". Biali gangsterzy myślą, że są czarni, a Warszawa przenosi się za ocean i w czasie o 40 lat wstecz..

Zespół pracuje właśnie nad długogrającym debiutem, który najprawdopodobniej ukaże się w połowie 2013 roku. Janek Samołyk: Problem z wiernością 

"Ona zgubiła najlepszy sweter, lecz nie wie w czyjej sypialni" - tymi słowami rozpoczyna się najnowszy singiel Janka Samołyka. Jest nim tytułowa piosenka z albumu ,,Problem z wiernością", do której powstał teledysk nakręcony przez grupę filmową Endorfina.

Pierwszy klip z płyty, czyli "Codziennie", pokazywał nasz zespół w akcji. "Problem z wiernością" idzie o krok dalej i poza kapelą pokazuje też historię fabularyzowaną. Teledysk na pewno należy do naszych najlepszych i najbardziej kolorowych, bardzo się cieszę, że udało nam się go zrobić - mówi Janek Samołyk.

Płyta "Problem z wiernością" zawiera kilkanaście premierowych kompozycji, w których artysta często stawia na tekst w języku polskim. Album został nagrany wspólnie z zespołem, który towarzyszy Samołykowi na koncertach. Dzięki temu udało się przenieść na krążek energię znaną z występów na żywo, nad czym czuwał m.in.: Leszek Kamiński - producent  muzyczny i wielokrotny laureat Fryderyka. Album jest propozycją dla każdego fana melodyjnego, przebojowego i gitarowego grania, który słuchając muzyki lubi czuć, że artysta traktuje go, jak partnera do rozmowy.Mikromusic: Zostań TakRasmentalism: Drogowskazy (feat. Flirtini)Daniel Drumz: (Sleepless) State of Mind Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja apeluje: nie gryź, a jeśli już musisz, to inteligentnie. Zastrzegamy sobie prawo do wycięcia Twojego komentarza, szczególnie jeśli będzie zawierał bluzgi. Prosimy, nie pisz jako Anonimowy, jakoś się podpisz. Miłego dnia.