poniedziałek, 12 listopada 2012

Co warto wiedzieć po tym tygodniu (05 XI - 11 XI)


W drugim odcinku cyklu Co warto wiedzieć po tym tygodniu dowiecie się m.in o możliwości przesłuchania wszystkich płyt zespołu Plum, nowym wydawnictwie Jazzpospolitej czy też o trasach koncertowych m.in Ten Typ Mesa czy zespołu Kamp! Jeśli chcecie poznać więcej wartościowych informacji, kliknijcie "czytaj więcej". Klikajcie, bo warto!Ciekawostki i premiery: 

Zespół Plum udostępnił na bandcamp odsłuch całej swojej dyskografii. Płyty można również kupić w wersji cyfrowej.Jazzpospolita udostępniła na bandcamp swój nowy dwupłytowy album pt. RePolished Jazz. W skład pierwszego krążka wchodzą remiksy sześciu utworów z poprzednich wydawnictw zespołu. Na drugim CD znajdują się cztery utwory w oryginalnej aranżacji, dwa z Almost Splendid oraz dwa z Impulse.  Płyta w wersji fizycznej będzie dostępna od 28 listopada.
23 listopada swą premierę będą miały Szlagiery Muzyki Końca Lata.  Album Szlagiery, to zbiór najpopularniejszych piosenek grupy Muzyka Końca Lata pochodzących z lat 2002-2012, a zarazem wyciąg z tego, co najlepsze w zjawisku określanym mianem mazowieckiego neo bigbitu. Na płycie znalazły się single i koncertowe klasyki pochodzące z krążków Jedno wesele, dwa pogrzeby, 2:1 dla dziewczyn i PKP Anielina oraz dwa nowo nagrane utwory: Shake Banana i cover Grupy ABC Nie ukryjesz się przede mną.  Kto w przedsprzedaży zakupi "Szlagiery" w wersji plikowej (http://mkl.thinman.pl/), już dziś dostanie pierwsze trzy utwory, a kto zakupi w wersji CD (http://www.thinman.pl/title,Szlagiery_%28CD%29,pid,9,ci,1,pr,40.html), dostanie swój egzemplarz podpisany przez zespół.Nie minęło wiele czasu od kwietniowej premiery drugiego albumu wolsztyńskiego We Call It a Sound zatytułowanego Homes & Houses (wyd. Ampersand Records) a grupa już powraca z nowym materiałem. I mimo że tytuł Reworks & Remixes słusznie zwiastuje powrót utworów z poprzedniego krążka w nowym wydaniu, to są to szaty skrojone tak, że ukazująca się EPka powinna być traktowana jako pełnoprawnie premierowe dzieło! Pod autorskimi interpretacjami kompozycji WCIAS podpisało się 5 wielkopolskich artystów/producentów udowadniając silną pozycję województwa na muzycznej mapie Polski. W aranżacjach An On Bast, Dextre, Disordered, Hailo oraz Lemodien utwory z Homes & Houses nabrały elektronicznego, tanecznego sznytu dopełniając i konkretyzując wizję realizowaną przez zespół.

Album można odsłuchać i/lub ściągnąć zupełnie za darmo tu:
Iza Lach udostępniła na Soundcloud nowy utwór pod tytułem KiwiSwą premierę miał nowy singiel Microexpressions o tytule Ise Bay Blast. Zapowiada on debiutancką płytę długogrającą, która ma się ukazać w 2013 roku. Można już zamawiać minialbum False Awakening CNC (projektu Borysa Dejnarowicza, Piotra Maciejewskiego i Michała Stambulskiego) w sklepiku wytwórni DRAW. http://www.drawrecords.com/zamow


Zespół 3moonboys  zaprezentował  najnowszy singiel, pt. „A knee”. Jest to pierwszy singiel promujący album Skakankan (premiera planowana na grudzień 2012 roku). Zespół na swoim koncie ma setki koncertów w kraju i zagranicą, a ich ostatnia płyta nagrodzona została „Trójkowym Znakiem Jakości”.
Singiel do odsłuchania na: http://www.3moonboys.com/aknee.htmlTrasy Koncertowe / Festiwale / Wydarzenia:

Te-tris
Ten Typ Mes

Festiwal Ars Cameralis


Trwa XXI Festiwal Ars Cameralis. Na http://www.arscameralisfestiwal.pl/ znajduje się cała rozpiska festiwalu.

KAMP!

Spotkanie o koncercie Rolling Stonesów z przed 45 lat


Stołeczna Estrada, organizator koncertu sprzed lat i patron książki, zaprasza na spotkanie poświęcone wydarzeniu sprzed 45 lat. Odbędzie się ono 15 listopada w warszawskiej Hard Rock Cafe o godz. 18. Wezmą w nim udział m.in. Marcin Sitko - autor książki, Marcin Jacobson - manager i uczestnik występu Stonesów oraz Andrzej Matusiak, dyrektor Stołecznej Estrady. Rozmowę na temat muzycznych wspomnień oraz perypetii organizacyjnych poprowadzi Piotr Metz.Teledyski:1 komentarz:

  1. 3moonboys również tu: http://www.youtube.com/watch?v=mt_Q6wykf3c&feature=share&list=UUFT2KePMC8Zug-0loUqAsaA

    OdpowiedzUsuń

Redakcja apeluje: nie gryź, a jeśli już musisz, to inteligentnie. Zastrzegamy sobie prawo do wycięcia Twojego komentarza, szczególnie jeśli będzie zawierał bluzgi. Prosimy, nie pisz jako Anonimowy, jakoś się podpisz. Miłego dnia.