niedziela, 4 listopada 2012

Co warto wiedzieć po tym tygodniu (29 X - 04 XI)


Postanowiliśmy, że my też będziemy się z wami dzielić newsami ze świata muzyki. Lecz w innej formie. Większość newsuje codziennie i wielokrotnie, przez co natłok informacji może przytłoczyć, a coś innego może umknąć. Dlatego wpadliśmy na pomysł, że w każdą niedzielę będziemy podsumowywać najważniejsze informacje które ukazały się w ciągu całego tygodnia. Będziemy się raczej skupiać na Polsce. Choć kto wie, może o czymś ze świata też wspomnimy. Na razie skromnie i być może z lekko nieświeżymi informacjami, ale przyjmijmy, że na razie jest to wersja beta i że z tygodnia na tydzień będzie coraz lepiej. Kategorie też mogą się zmienić. W pierwszym wydaniu zaczynamy od ciekawostek, premier, tras koncertowych i teledysków.


Ciekawostki: 

Zespół Hotel Kosmos udostępnił w serwisie bancamp całą płytę Weird Polonia, która swą premierą miała 14 lutego 2012 roku. Więc jeżeli nie mieliście jeszcze okazji jej przesłuchać w całości, to teraz nadarza się taka okazja. Płyta do odsłuchu poniżej, a tu nasza recenzja. Projekt CNC, który jest tworzony przez Borysa Dejnarowicza i Piotra Maciejewskiego udostępnił do odsłuchu swoją nową EP-kę zatytułowaną False Awakening.  Można jej słuchać do środy (07.11). Odsłuch tutaj

Do wytwórni muzycznej Reebok Classic Trax dołączyli JIMEK (Radzimir Dębski) – niedawny zwycięzca konkursu na remix dla Beyonce oraz legenda polskiego rapu – PEZET. Para artystów od początku października pracuje nad wspólnym numerem dla nowego labelu. Film przedstawiający kulisy współpracy.

Premiery:

12 listopada, po 8 latach oczekiwania ukaże się druga płyta Bratów z Rakemna. Płyta będzie nosić tytuł Krew, Sex, Popyt, Podaż i zostanie wydana przez Wytwórnię Krajową.

16 listopada ukaże się debiutancka płyta zespołu Drekoty. Będzie ona nosiła tytuł Persentyna i zostanie wydana nakładem Thin Man Records. Promomix do odsłuchu tutaj, a tu znajdziecie naszą recenzję ich EP-ki pt. Trafostacja. 

22 listopada nakładem No Sanctuary Records ukaże się druga płyta trójmiejskiego zespołu GARS. Płytę promuje teledysk o tytule 270492.

23 listopada swą premierę będzie miał debiutancki album zespołu Kamp! Powiemy tylko tyle: Nareszcie!

Trasy Koncertowe / Festiwale:


Tides From Nebula:Jazzpospolita
Dead Snow Monster:


08.11 Toruń, klub NRD
09.11 Zgierz, klub Agrafka
17.11 Nowa Sól, klub Kaflowy Cafe
23.11 Wrocław, Falanster
29.11 Szczecin, klub Alter Ego
30.11 Gorzów Wlkp, CKN
01.12 Złotów, klub Magazyn Cafe


Alte Zachen:

04.11.12 Warszawa, Kosmos Kosmos
05.11.12 Puławy, Smok

Plateaux Festival 2012 (16-18.11.12)Teledyski:


1 komentarz:

Redakcja apeluje: nie gryź, a jeśli już musisz, to inteligentnie. Zastrzegamy sobie prawo do wycięcia Twojego komentarza, szczególnie jeśli będzie zawierał bluzgi. Prosimy, nie pisz jako Anonimowy, jakoś się podpisz. Miłego dnia.