poniedziałek, 26 listopada 2012

Co warto wiedzieć po tym tygodniu (19 XI - 25 XI)


Dzisiaj m.in o świątecznej EP-ce Izy Lach, zapowiedzi nowych płyt, w tym m.in Milcz Serce i Babadag oraz o nowym singlu Benagain. Jest też o kilku koncertach i fajne trzy teledyski. Zapraszamy!


Ciekawostki i premiery:


6 grudnia premiera zimowego singla Benagain "Agresywny atak zimy". Na singiel będą się składać dwa utwory: Ziemia Śnieżka i Świąteczny Rozkład Jazdy. Singiel ukaże się na serwisie Bandcamp. 


Na przełomie stycznia i lutego ukaże się płyta zespołu Milcz Serce. Album zostanie wydana w Wytwórni Krajowej. Muzycy poinformowali także, że po sesji nagraniowej zostało im kilka odrzutów, którymi mają zamiar się podzielić przed świętami. Oto fragment jednego z nich: 23 listopada ukazała się zimowo-świąteczna EP-ka Izy Lach pod tytułem Good Friday. Minialbum można przesłuchać, ale także i za darmo ściągnąć z bandcampa Izy:

Najbliższa premiera w Lado ABC to debiutancka płyta zespołu BABADAG, płyta ukaże się 15.12.2012.
Zespół Babadag powstał w 2010 roku z inicjatywy wokalistki Oli Bilińskiej (Muzyka Końca Lata, projekty z Raphelem Rogińskim, Danielem Pigońskim). Założeniem było stworzenie i granie muzyki „organicznej“ – wypływającej z ciała, nie z intelektu, granej przede wszystkim na akustycznych instrumentach, nawiązującej do brzmień i rytmów pierwotnych, często rytualistycznych. Powstały piosenki-bajki, piosenki-mity, o tekstach - po polsku i po angielsku – wykorzystujących klasyczne toposy i symbole, przetrawione przez współczesną wrażliwość samej autorki. Poza Olą w skład zespołu wchodzą: Szymon Tarkowski (Płyny, Pustki), Hubert Zemler (Horny Trees, Ritmodelia, Piętnastka i Maciej Cieślak (Ścianka). Pierwszy teledysk Babadag znajduje się w kategorii Teledyski. Wrocławski zespół Mikromusic prezentuje pierwszą kompozycję ze swojego nowego albumu. Do utworu zatytułowanego Zostań Tak powstał też teledysk. Zostań Tak - nowy letni singiel Mikromusic o miłości do ciepła. Gdzieś na południu, w ciepłym kraju, w słońcu, rozmarzeniu i powolnie płynącym czasie ludzie oddają się słodkiemu lenistwu. Tymczasowo, w głębokim pragnieniu, aby to wszystko zatrzymało się w stop-klatce i po prostu już tak zostało.Trasy Koncertowe / Festiwale / Wydarzenia:

Ścianka 13 grudnia w Krakowie 


   Micromusic


Hey
30.11. Katowice, Megaclub + Vypsana Fixa + tres. b
01.12. Wrocław, Hala Ludowa – Festiwal Konfrontacje Rockowe
07.12. Gdynia, Ucho + tres. b
08.12. Łódź, Wytwórnia + tres. b
09.12. Szczecin, Słowianin + UL/KR
13.12. Warszawa, Stodoła + Skubas
14.12. Kraków, Studio + Skubas


Teledyski:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja apeluje: nie gryź, a jeśli już musisz, to inteligentnie. Zastrzegamy sobie prawo do wycięcia Twojego komentarza, szczególnie jeśli będzie zawierał bluzgi. Prosimy, nie pisz jako Anonimowy, jakoś się podpisz. Miłego dnia.