środa, 23 listopada 2011

Braty z Rakemna w programie TVP2: POZIOM 2.0

Serdecznie zapraszamy naszych czytelników przed odbiorniki telewizorów we wtorek, 29 listopada, o godzinie 16:15. Szczególnie polecamy kanał drugi telewizji polskiej, a dokładniej program POZIOM 2.0. Dlaczego zapraszamy? Dlatego, że wystąpi tam gryfińska grupa Braty z Rakemna i zagra na żywo dwa utwory ze swojego drugiego album pt. Krew, Sex, Popyt, Podaż. My objęliśmy patronatem ten występ i mamy nadzieje, że nas nie zawiedziecie i obejrzycie go razem z nami.


Udział grupy Braty z Rakemna w programie telewizyjnym TVP2 POZIOM 2.0
Kiedy: 29 listopada 2011 (wtorek) g. 16:15Braty z Rakemna  – osobliwy polski kwartet rock'n roll'owy, cierpiący co prawda na chroniczną niesubordynację względem branżowych powinności, aczkolwiek o niebanalnym charakterze. Pochodzą z przygranicznego Gryfina nad Odrą. Swoim stylem łączą drapieżność punk rocka z wrażliwością „ejtisów”. Mentalnie błądzą w oparach psychodelii z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, oportunizm negując. Treścią ich muzyki są niecodzienne piosenki” – przewrotne, nieoczywiste, często wręcz surrealistyczne komentarze do rzeczywistości, zabarwione zdrową nutą kontestacji. Twórczość Bratów adresowana jest do słuchaczy, którzy stronią od banału, upatrując w muzyce czegoś więcej aniżeli pretekstu do tupania, na równi traktując warstwę liryczną jak i towarzyszące jej dźwięki.

Grupa zaczęła działalność na przełomie 2002 i 2003 roku w Gryfinie przy ul. Wodnika. Zrealizowane w 2003 roku z Maciejem Cieślakiem (zespół Ścianka) demo, dało im miejsce wśród laureatów konkursu organizowanego przez Program 3 Polskiego Radia oraz zaowocowało obecnością utworu Falbanki na Trójkowym Ekspress'ie vol. 5 – Nowe Twarze – przygotowanym przez Pawła Kostrzewę. Następnym krokiem było podpisanie kontraktu na długogrający krążek z Sony BMG Polska. Wydany 9 września 2004 roku album Fusy precz !!! spotkał się z entuzjastycznymi recenzjami krytyki i goszczącej na koncertach publiczności. Promocji debiutanckiego krążka towarzyszyły występy w najważniejszych klubach w Polsce, udział w charakterze gwiazdy podczas festiwalu w Węgorzewie, koncert na żywo w Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie, udział w wielu programach radiowych, jak i telewizyjnych (np. „Kuba Wojewódzki Show
), czy choćby nominacja do Super Jedynki za debiut roku.

Powrót  Bratów z Rakemna związany jest z drugim, długogrającym albumem grupy pt.
Krew, Sex, Popyt, Podaż. Piosenki z tej płyty  już zdążyły zapewnić Bratom miejsce w ścisłym FINALE  5 Szczecińskiego Festiwalu Młodych Talentów GRAMY 2011, czego uhonorowaniem był występ  na żywo na falach radiowej Trójki. Uznanie w oczach Piotra Stelmacha zaprowadziło piosenkę Z twoich tłustych oczu na wydawaną przez Polskie Radio składankę Offensywa 4, będącą przekrojem godnych polecenia muzycznych zjawisk we współczesnej polskiej muzyce alternatywnej. Sam utwór pochodzi  z pierwszego po 8 latach singla Bratów pt. Amigo!, który ukazał się w listopadzie 2011 nakładem Niezależnego Stowarzyszenia Republika Międzyodrza. Premierę płyty zaplanowano na początek 2012 roku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja apeluje: nie gryź, a jeśli już musisz, to inteligentnie. Zastrzegamy sobie prawo do wycięcia Twojego komentarza, szczególnie jeśli będzie zawierał bluzgi. Prosimy, nie pisz jako Anonimowy, jakoś się podpisz. Miłego dnia.